بدون دسته بندیکسب و کار

چگونه با تولید محتوا کسب درآمد کنیم؟

در حال حاضر خیلی سایت ها از راه تولید محتوا درآمد زایی می‌کنند. از پرفروش ترین مشاغل دنیا می‌توان به تولید و فروش محتوا اشاره کرد که طرفداران بسیاری دارد. چند سال اخیر در ایران مشاغل اینترنتی و همچنین مشاغلی که تنها کارشان تولید محتوا است افزایش یافته است. ما در این مقاله قصد داریم به شما عزیزان آموزش دهیم چطور می‌توان با تولید محتوا درآمد زایی کرد و همچنین مزایا تولید محتوا را نسبت به دیگر مشاغل اینترنتی بررسی کنیم با ما همراه باشید.

 

تولید محتوا چه مزیت هایی دارد؟

از مهم‌ترین مزایا تولید محتوا نسبت به دیگر مشاغل اینترنتی می‌توان به آسان و کم دردسر بودن آن اشاره کرد. به فرض مثال فردی که فروشگاه مجازی دارد با مشکلاتی نظیر برگشت خوردن وسایل سفارش داده شده یا در پست کردن وسایل به مشکل بخورد اما سایتی که تنها محتوای اینترنتی تولید می کند و می فروشد هیچ گاه به مشکلاتی نظیر فروشگاه های مجازی فروش وسایل فیزیکی دچار نمی گردد. چرا که وسیله ای برای فروش موجود نیست! هر چیزی که در این سایت وجود دارد دیجیتالی می‌باشد و لازم نیست وسیله ای پست شود.

از دیگر مزایا تولید محتوا می‌توان به کم هزینه بودن آن در برابر دیگر مشاغل مجازی اشاره کرد. خیلی مهم نیست ظاهر سایتی که محتوا تولید می‌کند و می فروشد چگونه باشد چرا که لازم نیست بعضی سایت های تولید محتوا سیستم های پیچیده داشته باشند اما فروشگاه مجازی برای طراحی و شروع به کار سایت نیاز به هزینه زیادی دارد. فردی که قصد دارد فروشگاه مجازی راه اندازی کند به سرمایه زیادی برای این کار احتیاج دارد. اما فردی که می خواهد محتوای اینترنتی تولید کند و بفروشد به هزینه کمی برای شروع کار نیاز دارد.

 

چگونه با تولید محتوا کسب درآمد کنیم؟

اکنون وقت این است بدانیم برای تولید محتوا از کجا باید آغاز کرده و چگونه یک محتوا ایجاد کنیم و آن را تبدیل به پول نماییم.

  • موضوع خود را مشخص کنید

نخستین کاری که لازم است انجام دهید این است که موضوع محتوا را مشخص کنید. انتخاب موضوع محتوا بیشتر به علاقه و تخصص ما مربوط می شود. مطمئنا هنگامی که در یک موضوع خاص مهارت داشته باشید راحت تر می‌توان در رابطه با آن موضوع محتوا ایجاد کرد اما در صورتی که مهارت نداشته باشید باید موضوعات مورد علاقه تان را پیدا کنید. روانشناسی، بازاریابی مجازی، توسعه فردی یا هر موضوعی که به آن علاقه دارید، همچنین موضوعی را انتخاب کنید که بسیار پر طرفدار باشد.

  • اطلاعات خود را بالا ببرید

ممکن است کلیشه ای به نظر برسد اما تا وقتی که از موضوع مورد نظرتان اطلاعات خوبی نداشته باشید نمی توانید در رابطه با این موضوع محتوا ایجاد نمایید. باید در رابطه با موضوعی که انتخاب کرده اید اطلاعات کافی داشته و به آن مسلط باشید تا بتوانید به آسانی در مورد آن موضوع محتوا ایجاد کنید.

برای تولید محتوا سعی کنید مطالعه خود را افزایش دهید. برای افزایش اطلاعات خود می‌توان از مقاله هایی که در سایت ها موجود می باشد، کتاب هایی مرتبط با موضوعات محتوا و همچنین از ویدیو ها یا فایل های صوتی آموزشی و …استفاده کرد.

به یاد داشته باشید که تولید کردن محتوا، خلق کردن محتوا نمی باشد! در خیلی از مواقع با جمع کردن اطلاعات از سایت های مختلف یا کتاب ها هم می توان یک محتوای خوب به وجود آورد. منظور از تولید محتوا یعنی دسته بندی کردن اطلاعات به صورتی که مخاطب آن را یک محتوای خوب و کامل بداند و از خواندن آن لذت برده و احتیاجش را بر آورده کند.

البته حواستان باشد که تولید محتوا را با کپی کردن محتوا یکی ندانید! هنگامی که شما از یک منبع، تولید محتوا کنید یعنی محتوایی که تولید کرده اید کپی می‌باشد. اما هنگامی که شما از چند منبع برای تولید محتوا استفاده کنید کپی کردن محتوا به حساب نمی‌رود!

  • هدف تان را از تولید محتوا مشخص کنید

هدف تان از تولید کردن محتوا چه می‌باشد؟ آیا می خواهید مانند سایت زومیت هر روز ده ها مقاله و خبر را در سایت تان بگذارید و به خاطر ترافیک زیاد درآمد کسب نمایید؟ یا مانند سایت همیار وب محتوایتان را مستقیم بفروشید؟

دقیقا هدف تان را مشخص کنید که قصد دارید چه محتوایی را و چگونه بفروشید؟ فرمت های ایجاد محتوا را مشخص کنید. آیا تنها قصد دارید که مقاله بنویسید و اشتراک ویژه در وب سایتتان بفروشید؟ یا قصد دارید دوره های آموزشی را به صورت ویدیو درست کنید.

  • شروع به تولید محتوا کنید

اکنون در وضعیتی هستید که می توانید تولید محتوا نمایید. آسان ترین روش نوشتن می‌باشد. از تولید کردن محتوا به صورت متنی آغاز کنید. برای آشنا شدن مخاطبان با شما مقاله بنویسید تا به شما اعتماد کنند چرا که بهترین روش برای اعتماد کردن می‌باشد و بعد برای توسعه دادن به کارتان فرمت های دیگر محتوایی را نیز بکار ببرید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن